Jaká je cena za profesionální video?

Share
Primárním ukazatelem ceny nového videa je jeho rozsah a délka časové náročnosti pro vytvoření. V případě malého rozsahu (cca do 60 sec.) cena automaticky klesá, ale naopak jeho rozšíření může mít vliv i na navýšení ceny.

Z tohoto důvodu doporučujeme první fázi projektu, kterou je analýza a scénář nepodcenit a aktivně se jí věnovat. Další důležitou položkou jsou náklady spojené s dabingem, nákupem hudebních licencí a pronájem profesioální techniky. K určení konečné ceny nám prosím napište vaši představu a následně vám bude zaslána cenová nabídka společně s termínem. Pro bližší představu o skladbě ceny a vytvoření cenové nabídky vám poslouží níže uvedená tabulka.

Produkční práce Grafické práce Natáčení / střih Video animace Strojový čas Dabing
I. FÁZE Příprava projektu
projektové řízení a konzultace 10
textové vytvoření scénáře 6
vytvoření storyboardu 10
II. FÁZE Produkce / realizace
natáčení v sídle klienta (x počet osob v týmu) 10
grafický návrh animace loga 15
střih videa v délce 1:30 min 30
animace doprovodné grafiky do videa 15
renderování předání dat a výstupy 4
III. FÁZE Post produkce
dabing předaného textu ?
vložení a načasování dabingu do videa 3
výběr hudebního doprovodu z mediabanky 3
nákup licence hudebního doprovodu z mediabanky 1
korektury s klientem
předání kompletní licence výhradního užití 0
export a předání požadovaných formátů 3
III. Ostatní
doprava na natáčení
pronájem techniky
osvětlení / osvětlovač
maskérka
strava / ubytování
formáty pro sociální sítě
zálohování dat 24 měs.
licence software + hardware
ČAS CELKEM 110 hod 33 15 43 15 4 ?
STANDARDNÍ HODINOVÁ SAZBA V ČR (2022)
Produkční práce 850 Kč/hod
Grafické práce 1000 Kč/hod
Video produkce 1000 Kč/hod
Video animace 1000 Kč/hod
Strojový čas 300 Kč/hod
Dabing dle rozsahu ?
Nákup licencí dle rozsahu ?

Dotazy ohledně vytváření a využívání videí ve světě online marketingu. Jak dlouho takový multimediální obsah vzniká, kdo tvoří natáčení tým a kolik za něj zaplatím?

FAQ VIDEO KOMUNIKACE

Hotové video standardně předáváme ve formátu .MOV a .MP4, jednoduše si ho stáhnete přes link, který Vám pošleme. Samozřejmostí je také vložení nového videa na Youtube a Vimeo kanál. V případě potřeby upravíme formát pro požadavky sociálních sítích, jako je Instagram a Facebook.

Šibeniční deadline nutí všechny k maximální efektivitě, určitě se ozvěte.

Ano a budeme rádi. Nejlepší výsledky dosahujeme, když je s námi klient po dobu realizace v úzkém kontaktu a po celou dobu tak míříme do stejného cíle.

Natáčení se běžně účastní 3 lidé. Jsme sehraný tým, jsme velice operativní a poradíme si s každou situací. Moderní natáčecí technika je velice kompaktní, neomezuje nás v pohybu a nemusíme díky ní dělat žádné kompromisy.

Hotové video standardně dodáváme cca do 3 týdnů od natáčení. Samotnému natáčení pak předchází přípravy jako je tvorba koncepce videa, to zabere zpravidla 1 týden.

Primárním ukazatelem ceny nového videa je jeho rozsah a délka časové náročnosti pro vytvoření. V případě malého rozsahu (cca do 60 sec.) cena automaticky klesá, ale naopak jeho rozšíření může mít vliv i na navýšení ceny.

Z tohoto důvodu doporučujeme první fázi projektu, kterou je analýza a scénář nepodcenit a aktivně se jí věnovat. Další důležitou položkou jsou náklady spojené s dabingem, nákupem hudebních licencí a pronájem profesioální techniky.